Septītā nodarbība

Pareiza angļu valodas teikuma konstrukcija un darbības vārda – to be – locīšana (apgalvojuma forma).

kursy angielskiego

Šajā nodarbībā iepazīsimies ar citu valstu nosaukumiem, noskaidrosim, kas veido Lielbritāniju un Apvienoto Karalisti. Runāsim par pareizu teikuma konstrukciju angļu valodā. Atcerēsimies lietvārdus daudzskaitlī. Iemācīsimies darbības vārda- to be - locīšanu (pozitīvā forma). Lietosim jau zināmas frāzes un iemācīsimies jaunas.

Audio   

Bezmaksas daļas ilgums – 5 min. Visas nodarbības ilgums – 21 min.

Video   

video not available

Vārdnīca   

#WordTranslation
1Hello dear people  sveicināti, dārgie
2Great Britain  Lielbritānija
3England  Anglija
4Scotland  Skotija
5Wales  Velsa
6Ireland  Īrija
7Northern Ireland  Ziemeļīrija

Bezmaksas daļā ir tikai neliela daļa vārdu.

Piezīmes   

Šajā nodarbībā iepazīsimies ar citu valstu nosaukumiem, noskaidrosim, kas veido Lielbritāniju un Apvienoto Karalisti. Runāsim par pareizu teikuma konstrukciju angļu valodā. Atcerēsimies lietvārdus daudzskaitlī. Iemācīsimies darbības vārda- to be - locīšanu (pozitīvā forma). Lietosim jau zināmas frāzes un iemācīsimies jaunas.

Jimmy, atgādini klausītājiem, kuri soļo ar mums angļu valodas apgūšanas ceļā, kādu valstu nosaukumus jau iemācījāmies angliski?

  Poland
Polija
  Lithuania
Lietuva
  Germany
Vācija
  Ukraine
Ukraina
  Russia
Krievija
  Byelorussia
Baltkrievija
  Czech Republic
Čehija
  Hungary
Ungārija
  Romania
Rumānija
  Latvia
Latvija
  Slovakia
Slovākija

Very well! Iepazīsimies ar valstīm, kuras no Latvijas ir diezgan tālu. Tātad, angļu valodu mācīt mūs sāka angļi. Daudzi tautieši ir ieminuši taku uz Lielbritāniju, tad sāksim no tās. Lielbritānija – Great Britain. Vārdiņu great jau lietojām mūsu nodarbībās. Šim vārdam ir vairākas nozīmes – kad teicu – lieliski – lietoju dažādus izteicienus – viens no tiem:

  Great
Lieliski

Jā, great. . Atcerieties šī vārda izrunu tāpēc, ka redzot, kā šis vārds ir uzrakstīts, angļu valodas apguvēji, bieži vien to izrunā nepareizi. Tad nu Jimmy vēlreiz atkārto to: Great.

Bet vārds Britānija angliski skan ļoti līdzīgi. Klausieties un atkārtojiet kopā ar Jim:

  Britain
Britānija

Yes, great. Very well. Britain. Jim, bet kā izrunāt Lielbritānija?

  Great Britain
Lielbritānija

Very good. Pewnie myśleliście, że jeśli słówko great znaczy świetnie, to Great Britain vajadzētu būt lieliskajai Britānijai? Tā nu gan nav. Pirms tam es minēju, ka vārdam great ir vairākas nozīmes tāpat, kā daudziem citiem vārdiem angļu valodā. Vai variet iedomāties, ka dažiem vārdiem var būt piecas, septiņas vai pat divpadsmit nozīmes? Tāda jau ir šī valoda. Vēlreiz radās iespēja atgādināt, ka mācoties angļu valodu vajag pievērst uzmanību kontekstam, tas ir tiem teikumiem, kas ir blakus mūsu analizētajam teikumam.

Tāpēc, kad runājam par lielo Britāniju, vārds great tiek tulkots kā lielā. Starp citu atcerieties, ka Lielbritānijas Karalisti veido trīs zemes: Anglija, Skotija un Velsa. Jim, kā šīs zemes izrunā angliski?

  England
Anglija
  Scotland
Skotija
  Wales
Velsa

Very well. Savukārt Apvienoto Karalisti veido Lielbritānija un Ziemeļīrija. Jim, kā angliski saka Īrija?

  Ireland
Īrija

Bet tagad būtu interesanti uzzināt kā pateikt Ziemeļīrija, vai ne? Par cik Īrija ir atsevišķa valsts un tikai ziemeļdaļa ir iekļauta Lielbritānijas sastāvā. Jim, palīdzi mums, kā angliski būs Ziemeļīrija?

  Northern Ireland
Ziemeļīrija

Lejupielāde