Interesanti fakti par angļu valodu

mokymo lygiai

Pirms nolemsiet sākt apgūt angļu valodu, jums ir jāzin, ka vajadzēs pareizi izrunāt dažādus vārdus. Tas ir īpaši svarīgi, lai jūsu teiktos vārdus saprastu cilvēks, kuram angļu valoda ir dzimtā valoda. Pareiza angļu valodas izruna ir ļoti liela problēma cilvēkiem, kuru dzimtā valoda nav radniecīga angļu valodai. Tas ir tāpēc, ka dažas angļu valodas skaņas tiek izrunātas savādāk nekā citās valodās.

Piemēram, Austrumeiropā ir pierasts burtu „v“ izrunāt līdzīgi, kā angļu valodā izrunā burtu„w“. Šajā gadījumā neradīsies grūtības tāpēc, ka cilvēki, kuriem angļu valoda ir dzimtā valoda, tik tiešām sapratīs jūsu teikto, taču, ja ieradīsieties no valstīm, kur burts „j“ tiek izrunāts līdzīgi, kā angļu valodā burts „h“, jūsu sarunas biedram radīsies problēmas saprast izrunātos vārdus.

Mācoties tikai no grāmatām, Jūs variet ievērojami paplašināt savu vārdu krājumu un pareizi saprast teikuma struktūras veidošanu. Taču, ja runājam par pareizu izrunu, noteikti ir vērts padomāt par audio mācīšanos. Jūs variet mācību procesu no grāmatām papildināt ar audio piemēriem vai izvēlēties tikai audio kursu, kurš palīdzēs uzlabot jūsu izrunu. Pat, ja jums ir tikai vienkārša sapratne par teikuma struktūru un ļoti ierobežots vārdu krājums, daudz ātrāk un vieglāk varēsiet izteikt savas domas, ja klausītājs precīzi zinās, kādus vārdus lietojiet.

Ja gribiet pateikt „I want bread“ (lv.: gribu maizi), bet klausītājs dzird „Ee vant breed“, jāšaubās vai viņš sapratīs, ko prasiet. Taču, ja jūs neziniet vārda „bread“ (lv.: maize) rakstību, bet lieliski variet to izrunāt, jums pietiks ar to un dažu roku žestiem veikalā vai restorānā, lai klausītājs gandrīz uzreiz saprastu, kas jums ir vajadzīgs. Diemžēl cilvēki, kuriem angļu valoda ir dzimtā valoda, nesaprot problēmas, ar kurām saskaras cilvēki, kuri mācās šo valodu kā svešvalodu.

Katrai valodai ir savas raksturīgas skaņas un izrunas, kas parasti ir diezgan līdzīgas dažādos valsts reģionos, bet situācija ar angļu valodu ir nedaudz savādāka. Tādās zemēs, kā Anglija, Skotija, Īrija, Kanāda, ASV un vēl dažas valstis, šī ir pirmā valsts valoda. Angļu valodas izruna atšķiras ne tikai šajās valstīs, bet arī šo valstu teritorijā. Valoda atšķiras dažādos valsts reģionos un, ja vēl pievienojam vietējo slengu, tad sākam apšaubīt savas spējas iemācīties šo valodu.

Tomēr angļu valodas pamati nemainās un ir vienādi visās valstīs un reģionos. Sakot frāzes „I want bread“ vai „Can you tell me where the telephone is?“ (lv.: Vai variet pateikt, kur ir tālrunis?) , to nozīme visās valstīs ir vienāda. Ja jūs variet pareizi izrunāt vārdus, jūs noteikti varēsiet saprasties un vēl labāk spēsiet apgūt angļu valodu. Tieši šī iemesla dēļ, iesakām lietot audio apmācības metodi, lai dzirdētu un skaļi mācītos izrunāt vārdus tikmēr, kamēr jūs varēsiet tos izrunāt perfekti.


Vai vēlieties iemācīties angļu valodu?Divdesmit četras stundas diennaktī angļu valodas kursi ir jūsu rīcībā!