Trīspadsmitā nodarbība

Dzirdēsiet tekstu par ģimeni. Vingrināsieties izveidot jautājumus un noliegumus Present Simple laikā.

Anglu24.lv

Trīspadsmitajā nodarbībā atkārtosim to, ko iemācījāmies pagājušajā nodarbībā, tas ir present simple darbības vārdus, izdzirdēsiet tekstu par ģimeni, un tā tulkojumu. Vingrināsieties izveidot jautājumus un iemācīsieties noliegumus. Atgādinam, ka runājam par present simple – vienkāršo tagadni.


Audio   

Bezmaksas daļas ilgums – 5 min. Visas nodarbības ilgums – 21 min.


Video   

video not available

Vārdnīca   

#WordTranslation
1That sounds encouraging.  Tas izklausās iedrošinoši.
2I like to be one of them.  Man patīk būt vienam no tiem.
3How old is your brother?  Cik gadu ir tavam brālim?
4He is in his late thirties.  Viņam ir krietni virs 30.
5to the lake  prie ezera
6to the sea  pie jūras
7to the railway station  uz dzelzceļa staciju

Bezmaksas daļā ir tikai neliela daļa vārdu.

Piezīmes   

 • - Good evening dear listeners and learners. It‘s very nice to meet you online.
 • - Hello everybody.
 • - We have many users of our site, that means more and more people study English with us.
 • - We speak about many things. Today we continue speaking about FAMILY and FAMILY MEMBERS. Do you have any sisters or brothers, Jimmy?
 • - Yes, I do. I have a sister.
 • - What's her name?
 • - Her name is Kate. What about you? Do you have any brothers or sisters?
 • - Yes, I have one brother. His name is David.
 • - Does your brother have a family?
 • - Yes, he does. He has a wife and two children – a daughter and a son.
 • - How old is your broher?
 • - He is in his late thirties. How old is your sister?
 • - My sister is nineteen.
 • - Does she study at university?
 • - Yes, she does.
 • - That‘s great!

Sveicināti mūsu dārgie studenti. Ticam, ka kopā ar mums, jūsu zināšanas angļu valodā strauji uzlabojas. Nebaidieties un droši ejiet tālāk. Ar katru soli būs nedaudz grūtāk, taču nevajag uztraukties. To pašu materiālu klausieties ilgāk, iegaumējiet un atkārtojiet. Nevajag daudz pūlēties, vajag tikai klausīties. Šai nodarbībai laiku noteikti atradīsiet. Tātad uz priekšu.

Daži izteicieni no nodarbības dialoga:

We have many users of our site, that‘s mean more and more people study English with us. - Mums ir daudz apmeklētāju mūsu Interneta mājas lapā, bet tas nozīmē, ka arvien vairāk cilvēku mācās angļu valodu kopā ar mums.

How old is your brother? – Cik vecs ir tavs brālis?

His in his late thirties. – Viņam ir krietni virs 30.

Šīs nodarbības laikā atkārtosim to, ka apguvām pagājušajā nodarbībā, tas ir Present Simple tagadnes darbības vārdus, noklausīsieties tekstu par ģimeni, un šī teksta tulkojumu. Veidosiet jautājumus un apgūsiet nolieguma teikumus.

Atgādinu, ka runājam par Present Simple – vienkāršo tagadni. Laiku sistēmu izskaidrojām 10 nodarbībā, bet, ja aizmirsāt, tad īsumā atcerēsimies. Svarīgākais mūsu uzdevums ir iemācīties runāt par tagadni, pagātni un nākotni. Pamatlīmenī iemācīsimies vienkāršos (simple) laikus – vienkāršo tagadni, vienkāršo pagātni un vienkāršo nākotni. Mācīsimies pateikt: kas notiek tagad, kas notika agrāk, kas notiks nākotnē. Tātad turpinam mācības.

Runādami par to, kas notiek tagad, pastāstīsim par ģimeni. Tekstā būs tagadnes darbības vārdi. Pievēršiet uzmanību gramatikas likumiem, par kuriem runājām iepriekšējās nodarbībās. Viens no tiem ir vienskaitļa trešās personas darbības vārdu galotne – s. Nodarbības beigās (piezīmēs) ir sniegts teksta tulkojums, taču es jums ieteiktu pašiem iztulkot tekstu ar vārdnīcas palīdzību un tikai tad salīdzināt ar mūsu piezīmēm.

Pacenšaties paši saprast par ko tiek runāts. Tekstā ir daži jauni vārdiņi, ar kuriem netikāt iepazīstināti. Klausieties uzmanīgi. Jim tekstā pastāstīs par savu draugu John:

 • - I'm John and I'm fifteen years old. I'm a student and I live in London. I'm tall and athletic build with short dark hair and blue eyes. There are six of us in our family: my parents Jill and Garret, my brother Brian, my grandparents Michael and Alison, and me, of course. My father is an engineer at the factory and my mother works in a bank. My brother is ten years old. He loves sport. He drives a small carting and has many awards. He is very good at driving. I am good at mathematics and I enjoy reading books too. I like music and my favourite group is Tokio Hotel. My father likes watching TV in his free time. My mother cooks dinner every evening, but at the weekend my father prepares meals. I like fresh vegetables and fish, but my brother likes meat and potatoes. My grandparents live with us in our house. They are pensioners. They walk a lot. They like to visit interesting places. My parents like the theatre and once a month they watch a play. We often visit our relatives. They live about fifty kilometres from London in Maidstone.

Lejupielāde