Četrpadsmitā nodarbība

Runāsim Present Simple laikā, un parunāsim par ikdienas darbībām.

Anglu24.lv

Četrpadsmitajā nodarbībā runāsim vienkāršajā tagadnē (Present Simple), un runāsim par ikdienas darbībām. Tāpat jūs sagaida dialogs ar ārzemnieci. Notēlosim situāciju, kurā divi ārzemnieki sarunājas angliski. Pēc pašreizējām zināšanām, veidosim teikumus un jautājumus.


Audio   

Bezmaksas daļas ilgums – 5 min. Visas nodarbības ilgums – 16 min.


Video   

video not available

Vārdnīca   

#WordTranslation
1daily routines  ikdienas kārtība
2to wake up  pamosties
3to get up  piecelties
4to make the bed  uzklāt gultu
5to have a shower  nomazgāties dušā
6to clean the teeth  iztīrīt zobus
7to dress up  apģērbties

Bezmaksas daļā ir tikai neliela daļa vārdu.

Piezīmes   

  • - Sveicināti. Ticu, ka neesam jums apnikuši un kopā ar jums atkal ir Martin un Jimmy.

Ko darīsim šodien? Varbūt jau esam visu apguvuši un atliek tikai sarunāties angliski gan ar paziņām, gan svešiniekiem ??? :) Mans padoms ir tāds – nemūkiet prom no angliski runājošiem cilvēkiem. Runājiet, kā mākiet, sakiet to, ko apguvāt mūsu nodarbībās. Labāk ir kļūdīties, bet tomēr runāt un uzturēt sarunu. Britiem un arī citiem ārzemniekiem patīk, ja ar viņiem runā angliski. Viņi nav iedomīgi un nesāks pierādīt, ka slikti runājiet. Viņi priecāsies, ka vispār runājiet angliski. Lai arī kāda visā pasaulē būtu populāra un vajadzīga angļu valoda, vēl ir daudz cilvēku, kuri domā, ka to ir grūti iemācīties. Mēs ar Jim, izmantojot savas nodarbības, apgalvojam, ka tas ir IR IESPĒJAMS. Visi tie, kas sāka mācīties kopā ar mums sākot no nulles, jau sāk saprast valodu. Turpinot mācības, varbūt ir nedaudz grūtāk, taču nenolaidiet rokas – priecājieties jau tagad par sasniegtajiem rezultatiem.

Mēs arī turpināsim mācīt jūs tālāk par dažādām laika izteiksmēm un frāzēm. Taču vēl viens padoms visiem, kas apgūst valodu, lasiet grāmatas un strādājiet ar vārdnīcu. Tiem kas tikko ir sākuši apgūt angļu valodu, ārzemju valodu grāmatnīcās ir daudz speciāli adaptētas grāmatas angļu valodā. Internetā tās pat ir ieskaņotas. Nav obligāti jāzin katru vārdu, lai saprastu par ko tiek stāstīts. Ļoti daudz ko var saprast no konteksta, taču, ja vēlaties paplašināt savas angļu valodas zināšanas, obligāti izmantojiet vārdnīcu.

Nepametiet novārtā vārdu rakstību. Tas nav viegls uzdevums, bet iesaku to apgūt jau tagad. Varbūt tā būs vajadzīga tuvākajā nākotnē, bet apgūt atsevišķi rakstību ir ļoti grūti. Valodu it kā zināsiet, bet rakstīt nemācēsiet. Mūsu video materiālā ir skaidri sniegta rakstība. Vienu vārdu rakstiet vairākkārtīgi, varbūt piecas, bet varbūt astoņas reizes, tā sakot: katram pēc nepieciešamības.

Domās atkārtojiet šī vārda Nepametiet izrunu, bet blakus pierakstiet vārda izrunu un tulkojumu laviešu valodā. Uzmetot aci piezīmēm vienu, otru reizi, atcerēsieties, ko tas vārds nozīmē. Cenšieties vairāk rakstīt, kamēr jutīsiet, ka automātiski un viegli rakstot jau izvairieties no kļūdām. Un protams, klausieties angļu valodu visur un vienmēr– skatieties filmas, klausieties ziņas, klausieties dziesmas. Neskatoties uz to, ka varbūt saprotiet tikai trīs vārdus..

Viss tas jums palīdzēs angļu valodas zināšanu apguvē. Novēlu jums sekmes un ticu, ka šie mani padomi jums tik tiešām noderēs, tāpēc, ka manā praksē, ir daudz cilvēki, kuri apguva ne tikai lasīšanu un izrunu, bet arī rakstību. Good luck.

Nu ko, pēc ievada ejam tālāk. Šajā nodarbībā turpināsim runāt par vienkāršo tagadni (Present Simple), runāsim par ikdienas darbībām (ikdienas kārtība – daily routine) un parunāsim angliski ar ārzemnieci... Šajā gadījumā mēs ar Jim notēlosim situāciju, it kā divas nepazīstamas personas sarunātos angliski. Jau ar savu zināšanu bagāžu, veidosim teikumus un jautājumus. Tie būs ļoti vienkārši. Tikai neaizmirstiet, ka angļu valoda ar savu struktūru atšķiras no latviešu valodas, tāpēc vārdu kārtība teikumā ir stingri noteikta. Dialoga sākumā paskaidrošu dažas vietas, kuras varbūt nebūs saprotamas. Taču jums dialogu vajadzētu lieliski saprast un iemācīties runāt ar līdzīgiem teikumiem. Ja to mēģināsiet darīt tā, kā esiet iepratuši latviešu valodā, jūs pilnībā variet novirzīties no ceļa. Tāpēc iesaku sarunu iemācīties no galvas.

Bet patreiz sāksim ar   daily routines – dienas darbības, ikdienas kārtība. Ar ko sākas diena?

Vispirms mēs pamožamies.

  to wake up
pamosties

Jimmy pateiks jaunos darbības vārdus ar daļiņu TO, ko darīt? – pamosties, bet vēlāk, teikumos, kad tie būs piešķirti personām, tad daļiņa TO, pazudīs. Tātad to wake up – pamosties.

  to wake up
pamosties
  to get up
piecelties
  to make the bed
uzklāt gultu

Lejupielāde