Ievad nodarbībā

Bezmaksas angļu valodas nodarbība

Bezmaksas angļu valodas nodarbība

Vēlieties ātri un jautri apgūt angļu valodu? Aizmirstiet garlaicīgos un dārgos valodas kursus – apgūstiet valodu efektīvāk ar anglu24.lv. Angļu valodas kursi ir sastādīti no audio nodarbībām, piezīmēm, vārdnīcas un videomateriāla.

Piezīme: šī nodarbība ir paraugs un bez maksas. Tajā redzēsiet visu saturu: audio un videomateriālus, vārdnīcu , kā arī varēsiet pārbaudīt izrunu, pārlūkot nodarbības piezīmes un pārsūtīt audio mp3 formātā.

Sākam šo bezmaksas angļu valodas nodarbību. Sasveicināšanās un atsveicināšanās frāzes, alfabēts un fonētika. Let's begin!

Audio   

Audio ieraksts – viens no svarīgākajiem faktoriem mūsu nodarbības procesā. Katrā nodarbībā audio materiālā ilgums ir 30 minūtes. Audio nodarbības Jūs variet klausīties anglu24.lv mājaslapā vai lejupielādēt un klausīties Jums izdevīgā laikā. Patīkamu klausīšanos!


Nodarbības ilgums – 25 min.


Lejupielādēt audio mp3 formātāVai patika nodarbība? Vai vēlieties apgūt angļu valodu? Sākt mācīties

Video   

Angļu valodas nodarbība iesākas ar videomateriālu. Skatīdamies video, ātrāk apgūsiet jaunos vārdus un frāzes, kā arī nostiprināsiet izrunu un rakstību.

Lejupielāde   

Kā lejupielādēt?
 1. Noklikšķiniet uz lejupielādes pogu
 2. Izvēlēties vietu, kur gribiet saglabāt failu
 3. Saglabājiet un pagaidiet, kamēr failsielādējas

Vārdnīca   

#WordTranslation
1Hello  sveicināti
2Hi  sveiks
3Hello everyone!  Esiet visi sveicināti!
4How are you?  Kā tev / jums iet?
5Fine, thank you.  Paldies, labi.
6And you?  Un kā tev / jums iet?
7Very well  ļoti labi
8Thank you  Paldies tev / jums
9Let's learn together!  Mācāmies kopā!
10Good luck!  Labu izdošanos!
11Very good!  Ļoti labi!
12Correct!  Pareizi!
13That is great!  Lieliski!
14Of course!  Protams!
15As I Said.  Tā kā es saku.
16Spell your name.  Pateikt savu vārdu pa burtiem.
17Think  domāt
18I sink.  Es slīkstu.
19That  tas / tā
20What?  Kas?
21Where?  Kur?
22Why?  Kāpēc?
23Good bye  visu labu
24Bye bye  atā
25See you soon.  Uz drīzu tikšanos.
Vai patika nodarbība? Vai vēlieties apgūt angļu valodu? Sākt mācīties

Piezīmes   

Sveicināti visi, kuri vēlas ātri un viegli apgūt angļu valodu. Mūsu interneta mājas lapa ir anglu24.lv. Tajā jūs atradīsiet visu nepieciešamo valodas apguvei: audio un video nodarbības, uzrakstus un vārdnīcu ar vārdiem, frāzēm un teikumiem.

Mans vārds ir Martin. Es esmu jūsu angļu valodas skolotājs un kopā ar savu palīgu Jim, var teikt arī – Jimmy – palīdzēsim jums apgūt angļu valodu.

 • - Hello everyone! Let's learn together!

Uzreiz vēlos pateikt, ka mācīties ar mums būs ļoti viegli un jauki. Jums atliek tikai atslābināties un mācīties ar patiku. Mūsu angļu valodas nodarbības variet klausīties dzerdami kafiju vai tēju, pusdienas pārtraukumā, vadot automašīnu vai ērti ierīkojušies mājās uz dīvāna, mīdami divriteņa pedāļus vai izpildot vingrojumus sporta zālē. Divdesmit četras stundas diennaktī angļu nodarbības – kopā ar jums.

Angļu valoda nav tik ļoti sarežģīta, lai ar kopējiem spēkiem netiktu galā. Tātad baudiet šīs nodarbības un atkārtojiet kopā ar manīm un Jim. Patīkamu jums ceļojumu kāpjot zināšanu augstumos un apgūstot populārāko valodu pasaulē!

 • - Good luck!

Šodien iepazīsimies ar dažām sasveicināšanās frāzēm, alfabētu un fonētikas skaņām.Tātad sākumā sasveicināsimies. Jimmy, kā angliski būs: „Sveicināti?“

 • -   Hello

Skaņu h izrunājiet mīksti, kā to dara Jim.

 • - Hello
 • - Very good! – Ļoti labi.

Vārds hello tiek lietots, ja vēlieties pateikt vienkārši „Sveicināti“ vai „Sveiks“. Tā jūs pieklājīgi un silti sveiciniet savus pazīstamos, draugus, kolēģus. Ir arī cits vārdiņš:

  Hi
Sveiks / Čau
 • - Jimmy, vai palīdzēsi to izrunāt?
 • - Of course! Hi

Šis vārds lietojams sarunvalodā, sasveicinoties ar ļoti tuviem draugiem. Tātad sasveicinoties teiksim Hello vai Hi. Sasveicināsimies ar Jim:

 • - Hello Jimmy! Hi Jimmy!
 • - Hello Martin! Hi Martin!

Pēc tam apvaicājamies, kā cilvēkam klājas, kā viņam veicas. Jautājam:

  How are you?
Kā tev iet?

Correct! – Pareizi! Tātad, Jim, kā tev iet?

 • - So, Jim, how are you?
 • - Fine, thank you.

Jim pateicas un saka, ka viņam veicas labi.

Glad to hear.
Patīkami dzirdēt.

Angļu valodā vārdu kārtība teikumā ir ļoti stingri noteikta, tulkojot latviski, vārdus sakārtojam tā, kā mums tas izklausīsies vislabāk. Tāpēc latviski sakam: „Paldies, labi“, bet angliski tas skan: „Labi, paldies“ . Vai ne Jimmy?

 • - Yes! Fine, thank you.

Vārdā „thank you” ir šļupstoša skaņa TH, kuru izrunājam ar zobiem viegli saspieduši mēli un pūšot gaisu caur starpu, it kā mēģinot izrunāt latviešu burtu S. TH, th, th, th. Vārdā „Fine“, dzirdam f, taču vārdā „Thank you“ ir šļupstošs th, nevis f. Vēlāk, šajā nodarbībā, vēlreiz apgūsim šīs skaņas izrunu th.

Bet tagad vēlreiz sasveicināsimies un pajautāsim, kā veicas mūsu draugam.

 • - Hello, Jimmy. Hi Jimmy. How are you?
 • - Fine, thank you.

Tagad es pateikšu latviski, bet jūs sev atkārtojiet angliski un pēc nelielas pauzes pārbaudiet ar mums.

 • - Cześć, Jimmy – Hello, Jimmy.
 • - Hello, Martin.
 • - Kā tev iet? – How are you?
 • - Fine, thank you.

Turpinot sarunu pavaicājam, kā veicas sarunas biedram. Vienkāršs jautājums: „Bet kā tev veicas?“ Jim, kā tas skan angliski?

  And you?

Very vell – Ļoti labi. Vēlreiz atkārtojam visu sarunu.

 • - Hello, Jimmy.
 • - Hi, Martin.
 • - How are you?
 • - Fine, thank you. And you?
 • - Very well, thank you.

  Very well – jkā jau sapratāt, tas nozīmē ļoti labi. Novēlu, lai arī jums labi veiktos.

Atkārtojam vārdu paldies. Tas tiek lietots kopā ar vietniekvārdu „Tev“.

  Thank you
Paldies, tev

Tātad, Jimmy, kā tas skanēs angliski: „Paldies, ļoti labi“?

Very well, thank you.
Paldies, ļoti labi?

Vēlreiz atkārtojam visu dialogu:

 • - Hello, Jimmy.
 • - Hi, Martin.
 • - How are you?
 • - Fine, thank you. And you?
 • - Very well, thank you.

Tātad jau varēsim sasveicinieties un pajautāt, kā veicas mūsu sarunas biedram. Lieliski! Atsveicināšanās frāzi iemācīsimies nodarbības beigās. Bet tagad ejam tālāk un iepazīsimies ar angļu valodas alfabētu. Tajā ir divdesmit seši latīņu burti. Paklausieties, kā Jim tos izrunās:


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z


Angļu valodas alfabēts


Šie burti ir līdzīgi latviešu burtiem, un to izcelsme arī ir no latīņu valodas, taču izruna atšķiras. Tāpēc, ja mēs izrunājam burtu A, tas nenozīmē, ka tāpat šo burtu izrunās angļi. Kā smiedamies es saku, tam ir pavisam cits vārds. Burtu „A“ angliski izrunā ei. Jimmy atkārto citu burtu izrunu:

b - bi i - ai p - pi w - dablju
c- si j - dżei q-kju x - ex
d - di k - kei r - a(r) y - wai
e - i l - el s - es z - zed
f- ef m – em t - ti
g - dżi n - en u - ju
h – eitcz o - eu v - vi

Nesajauciet burtus C - si un S - es. Tas, kurš ir alfabēta sākumā tiek izrunāts kā SI, bet tas, kurš atrodas beigās ES.

Jau esam pieraduši, ka stādoties priekšā, nosaucam savu vārdu un uzvārdu. Tomēr briti vēl palūgs šo informāciju nodiktēt pa burtiem. Tas tāpēc, ka aizpildot dokumentus, obligāti visai informācijai ir jābūt norādītai pareizi. Taču izrunāt mūsu vārdus un uzvārdus, britiems ir ļoti grūti.

 • - Jim, kā angliski būs: „Pasakiet savu vārdu pa burtiem?“
  Spell your name.
Pasakiet savu vārdu pa burtiem?

Correct! – Pareizi. Es nodiktēšu savu vārdu Martin pa burtiem: em - ei - a(r) - ti – ai - en. Vai izdevās saprast? Martin: em - ei - a(r) - ti – ai - en. Tagad pa burtiem savu vārdu pateiks Jim.

 • - dżei - ai - em.
 • - Bet ja „Jimmy“?
 • - dżei - ai - em - em – wai.
 • - Very well – ļoti labi!

Tagad pamēģiniet jūs pateikt savu vārdu pa burtiem, taču vispirms to uzrakstiet uz papīra lapas – tā būs vieglāk.

Mainām mūsu spēli– es jums diktēšu burtus, bet jūs tos savienosiet vārdā un saņemsiet atbildi. Tātad, uzrakstiet nosauktos burtus un uzziniet, kādu vārdu es jums nodiktēju. Klausieties un rakstiet:

G E R A R D (izrunāt dżi, i, a(r), ei, a(r), di).

Very well. Ļoti labi. Malači. Kāds vārds iznāca? GERARDS. Pat ja kļūdījāties – tas nekas. No kļūdām mēs taču mācamies. Man jums ir uzdevums– uzrakstiet un iemācieties izrunāt angliski sava drauga/draudzenes/vīra/sievas/tēva/mammas/mazbērnu/suņa un kaķa vārdus.

Bet tagad nedaudz par fonētiskām zīmēm. Angļu valodā izruna ļoti atšķiras no rakstības. Gandrīz katru vārdu mācāmies no galvas. Kā jau minēju, izruna un rakstība atšķiras. Sākam apgūt izrunu. Jim, vai palīdzēsi mums?

 • - Of course! As I said – Let's learn together!

That is great! – Lieliski! Angļu valodā ir divas skaņas, kuras tiek izrunātas šļupstot. Tos abus veido burti TH. Tāpēc, ja šobrīd klausieties mūsu nodarbību, jums ir iespēja paņemt spogulīti, un skatoties tajā uz savu atspulgu, darīt tā kā jums teikšu: izbāžiet mēli, maigi saspiediet ar zobiem. Starp zobiem un mēli esošajā starpā pūtiet gaisu it kā izrunātu skaņu S. Iznāk th, th.

Nesteidzieties un atkārtojiet pēc mums: th, th, th, th. Svarīgi ir kvalitāte, bet ne daudzums. Šī skaņa ir vārdā „Domāt“. Jim, kā šis vārds skan angliski?

  Think
Domāt
  I think.
Es domāju.

Ja slikti iemācīsieties izrunāt skaņu th ( s ), netīšām variet izmainīt teikuma nozīmi. Tātad, ja pateiksiet – I sink – tas nozīmēs, ka jūs slīkstiet.

  Sink
Slīkt
  Think
Domāt

Tā vietā, lai prātīgi sarauktu pieri un pateiktu:

  I think.
Es domāju.
  I sink.
Es slīkstu.

Mācieties izrunāt skaņas pareizi, lai izvairītos no pārpratumiem. Cita skaņa, kuru vajag apgūt ir skaņa TH (z). Mēles un zobu stāvoklis paliek iepriekšējais, kā pirms tam izrunātajai skaņai: mēles galiņš izbāzts un viegli saspiests ar zobiem. Tagad izrunājam Z. Tātad, pūšot gaisu tarp zobiem un mēli, izrunājam th, th, th, th.

  That
Tas, tā

Correct! – Pareizi! Lūpas šī vārda izrunā nepiedalās. Apguvām divas šļupstošas skaņas – th (s) un th (z). Izrunāt citas skaņas būs daudz vieglāk, taču skaņu W nāksies apgūt. Šo skaņu apzīmē burts W – dablju. Jim, kādos vārdos ir šis burts?

What, when, why, where.

Yes! – Jā! Iemācīsimies to izrunāt. Savelkiet lūpas tā, it kā vēlētos noskūpstīt jaukam cilvēkam vaigu. Tātad, esam gatavi skūpstīt un izrunājam: What what what? Šis vārds nozīmē „Kas“, ja runājām par lietām vai dzīvniekiem. Tam ir daudz vairāk nozīmes, bet tās mēs noskaidrosim citās nodarbībās. Atkārtojiet kopā ar Jim:

  What?
Kas?
  Why?
Kāpēc?

Malači! Tātad, apguvām dažādas skaņas, iepazināmies ar angļu valodas alfabētu un iemācījāmies sasveicināties un pajautāt kā veicas. Tagad vēlreiz atkārtojam alfabētu un atceramies sasveicināšanās frāzes un iemācīsimies atsveicināties.

 • - Hello, Jimmy.
 • - Hi, Martin.
 • - How are you?
 • - Fine, thank you. And you?
 • - Very well, thank you.

Bet tagad atsveicināmies. Sakam: „Visu labu!“ Jimmy, kā tas skan angliski?

  Good bye

Very well! Bet kā atsveicināmies no drauga?

  See you soon.
Uz redzēšanos! / Uz ātru saredzēšanos!

Bet, ja vēlamies vienkārši atsveicināties, tad sakām kā?

  Bye

Tikai atcerieties, ka „Bye“ tiek lietots sarunvalodā starp labiem draugiem.

Atkārtojiet kopā ar Jimmy:

Good bye. Bye bye. See you soon.

 • - Good bye, Jim.
 • - Bye bye Martin. See you soon!


Vai patika nodarbība? Vai vēlieties apgūt angļu valodu? Sākt mācīties

Komentāri